O nas

Naszą misją jest wspieranie rozwoju łyżwiarstwa figurowego we Wrocławiu i kształcenie nowych adeptów tej pięknej dyscypliny sportu.

Nasza kadra to wykwalifikowani instruktorzy łyżwiarstwa figurowego, w tym również sportowcy z międzynarodowym i olimpijskim doświadczeniem łyżwiarskim.

Działamy od roku 2016 i możemy się już pochwalić licznymi sukcesami, między innymi:

 • nasza zawodniczka – Magdalena Staszewska – po podium zdobytym na Mistrzostwach Polski 2022 zostala powołana przez PZSW do kadry narodowe i zdobyła 5-te miejsce na Mistrzostwach Europy ! 😊💪😁
 • Dwa złote medale zdobyte na Mistrzostwach Polski’21 w kategoriach:
  •  Elite Senior
  •  Druga Dywizja Senior


 • WIFSA World Open, Cieszyn 2021: trzy brązowe i jeden srebrny medal


 • 2 złote medale, srebrny oraz brązowy na Ogólnopolskich Zawodach AZS Warka May’21


 • 4 złote medale zdobyte na Pierwszych OGÓLNOPOLSKICH Zawodach Rolkarstwa Figurowego – Puchar Rumii, 2018


 • Puchar Świata na 1st World Cup in Figure Inline Skating, Spain 2019

 


 • Pierwsze miejsce na Ogólnopolskich XII Zawodach Mikołajkowych Amatorów w łyżwiarstwie figurowym, Łódź 2019


 • Złoto i Srebro na Międzynarodowych Zawodach „Rewia Trophy Brwinów 2019”


 •  III Ogólnopolskie zawody jazdy figurowej na rolkach i wrotkach – Rewia Trophy – Cieszyn 2019 – przyniosły nam 3 medale : jeden złoty i dwa brązowe 

… i wiele innych osiągnięć zarówno indywidualnych „personal best” naszych uczniów jak i klubowych. Jednak nie o osiągnięcia chodzi …  a oto, aby każdy z nas stawał się lepszą wersją siebie.  W tym właśnie pomagamy naszym „Axlowiczom”, a wspólnie możemy więcej!  🙂


Po więcej informacji, zdjęć oraz filmów zapraszamy na naszą stronę na
Facebooku,   Instagramie  i na kanale Youtube! 🙂

A teraz kilka słów o kadrze:


Karolina Dąbrowa – jest z nami od pierwszych chwil istnienia klubu. Stoi za każdym sukcesem wymienionym powyżej. Jest autorem większości przepięknych choreografii w programach wykonywanych przez naszych zawodników podczas zawodów.

Zajmuje się łyżwiarstwem figurowym od 5 roku życia. Instruktor Axel WrocławTrenowała w klubach sportowych w Oświęcimiu i Toruniu, ma na koncie wiele startów w zawodach i wiele sukcesów, w tym tytuł v-ce mistrza Polski (Mistrzostwa Polski Młodzików Gdańsk 2002 – w konkurencji solistek) i np. 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach „Opolska Łyżwa” 2008 – w klasie solistki novice. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, instruktor łyżwiarstwa. Z nami również prawie od samego początku. Przyjacielski, miły klimat zajęć i nauka połączona z zabawą to dla niej priorytet. Oaza spokoju, optymizmu i cierpliwości. Nasza Karolinka! ❤️Na filmie, Karolina w trzech odsłonach – krótkie urywki z zawodów. Enjoy! Ilya  Scherbakov  – wielokrotny mistrz swojego kraju w jeżdzie figurowej na łyżwach. Rozpoczął naukę jazdy figurowej na łyżwach w wieku 5 lat. Od początku swojej przygody z łyżwiarstwem trenował pod opieką uznanej trenerki p. Niny Ruchkina. Przez 10 lat kształcił się w kierunku jazdy figurowej solistów, i w swojej kategorii zdobył wielokrotnie tytuł mistrza Białorusi. Jest również zwycięzcą zawodów NRW Trophy 2016. Posiada również doświadczenie w kategorii par tanecznych. Od roku 2018 zajmuje się trenowaniem dzieci i dorosłych. Kwalifikacje w tym zakresie zdobył nie tylko na Uniwersytecie Wychowania Fizycznego w Mińsku jak i na wielu seminariach ISU, gdzie trenował i uczył się pod okiem takich znakomitych łyżwiarzy figurowych trenerów jak Thomas Verner, Peter Grütter, Stéphane Lambiel i wielu innych.  Ilia zawsze uśmiechnięty, z typowo męskim i praktycznym podejściem do nauczania, dużym poczuciem humoru to bardzo inspirujący trener. 


Yana Yarish  – rozpoczęła przygodę z łyżwiarstwem figurowym w wieku 3,5 lat w Dniepropietrowsku. Dzieciństwo i młodość spędziła trenując w kompleksie sportowym „Meteor”, znanym z wychowania takich znakomitych sportowców jak *Oksana Baiul, Tatiana Navka, Tatiana Volossozhar i innych.

Przez 10 lat trenowała w ramach Olimpijskiej Szkoły Rezerwy Sportowej, ramię w ramię z tą samą grupą co *Oksana Baiul – Mistrzynią Olimpijską z 1994/ Mistrzynią Świata z 1993. Yana wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Ukrainy i zdobywała nagrody na wielu międzynarodowych zawodach. Posiada tytuł Mistrza Sportu.  Była również przez 2 lata zawodniczką w kategorii tańca na lodzie.
Yana posiada wykształcenie wyższe i uniwersytecki tytuł trenera łyżwiarstwa figurowego, jak również doświadczenie w nauczaniu jazdy figurowej na różnych poziomach zaawansowania. Szkoli zarówno sportowców wyczynowych pomagając im opanować np. technikę wykonywania trudnych skoków jak i amatorów stawiających swe pierwsze kroki na lodzie.  Yana posiada międzynarodowe doświadczenie, które zdobyła szkoląc dzieci, młodzież i dorosłych na lodowiskach w Rosji, Ukrainie, Finlandii i Słowenii.


Zapraszamy również wszystkich trenerów i instruktorów łyżwiarstwa figurowego
z Wrocławia  i okolic do współpracy z nami