O nas

Naszą misją jest wspieranie rozwoju łyżwiarstwa figurowego we Wrocławiu i kształcenie nowych adeptów tej pięknej dyscypliny sportu.

Nasza kadra to wykwalifikowani instruktorzy łyżwiarstwa figurowego, w tym również sportowcy z międzynarodowym i olimpijskim doświadczeniem łyżwiarskim:

Kilka słów o naszych głównych instruktorkach.


Karolina Dąbrowa – zajmuje się łyżwiarstwem figurowym od 5 roku życia. Instruktor Axel WrocławTrenowała w klubach sportowych w Oświęcimiu i Toruniu, ma na koncie wiele startów w zawodach i wiele sukcesów, w tym tytuł v-ce mistrza Polski (Mistrzostwa Polski Młodzików Gdańsk 2002 – w konkurencji solistek klasy wstępnej) i np. 1 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach „Opolska Łyżwa” 2008 – w klasie solistki novice. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, instruktor łyżwiarstwa. Z nami również prawie od samego początku. Przyjacielski, miły klimat zajęć i nauka połączona z zabawą to dla niej priorytet. Oaza spokoju, optymizmu i cierpliwości. Nasza Karolinka! ❤️Na filmie, Karolina w trzech odsłonach – krótkie urywki z zawodów. Enjoy! 


Julia Beloglazowa – film poniżej mówi prawie wszystko konkursy a więcej można poczytać np. w Wikipedii.

A krótko: Olimpijczyk (XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie, 2006), wielokrotna mistrzyni swojego kraju, mistrz sportu, absolwentka uniwersytetu pedagogicznego z dyplomem trenera i lektora łyżwiarstwa figurowego, pierwsza trenerka Axel Wrocław, instruktorka ceniąca dyscyplinę, energię, dynamizm, stawia wysoko poprzeczkę uczniom ale w zasięgu ich możliwości, wieloletnia mieszkanka Wrocławia, uosobienie pogody ducha i życzliwości, nasza Julka ❤️


Zapraszamy również wszystkich instruktorów łyżwiarstwa figurowego
z Wrocławia  i okolic do współpracy z nami